Vanesa Petrovská je majsterkou sveta v zjazde, vyhrala iXS International Rookies Championships

Mladá slovenská pretekárka Deem Racing Teamu a čerstvá majsterka Slovenska v zjazde sa stala víťazkou majstrovstiev sveta iXS International Rookies Championships.

Vanesa Petrovská vyhrala majstrovstvá sveta iXS International Rookies Championships v kategórii U15.

Mladá 14-ročná Slovenka z Deem Racing Teamu bola najrýchlejšia na trati v rakúskom bikeparku Serfaus-Fiss-Ladis a so svojim časom 3:36.540 by dokonca skončila na treťom mieste vo vyššej kategórii U17.

Petrovská vyhrala s 3-sekundovým náskokom pred Taliankou Mariou Aichner. Potvrdila tak výbornú formu a skvelú sezónu, v ktorej doposiaľ vyhrala všetky preteky slovenského aj moravsko-slovenského pohára v zjazde. Nedávno sa stala aj ženskou majsterkou Slovenska v zjazd.

V sobotu Vanesa vyhrala na rovnakej trati preteky piateho kola poháru iXC Specialized Rookies Cup a na nedeľných majstrovstvách si ešte vylepšila čas o 2,5 sekundy.

Vanesu Petrovskú sme zaradili do článku „9 najväčších talentov horskej cyklistiky na Slovensku“, ktorý je v poslednom vydaní magazínu Biker, takže ak sa chcete dozvedieť viac infmácií o Vanese a aj ďalších talentoch slovenského MTB, určite si tento príspevok prečítajte.